MAKEDONYA EĞİTİM VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİMİZ

 

Çok öğrenci değil doğru bilgilenmiş öğrenci profiline sahip öğrenciyi eğitim için Makedonya'ya gönderme ilkesine sahip Makedonya danışmalık diğer görevlerini de şu şekilde yerine getirmektedir;

Eğitimi için öğrencide istenen belgeler hazırlama aşamasında öğrenciye gerekli tüm desteği sunmak.

Erkek öğrencilerin Türkiye'de askerlik prosedürlerini yerine getirerek tecil işlemlerinde onlara yardımcı olmak.

Üniversiteye kabul için gerekli olan tüm belgeleri hazırlama esnasında öğrencinin en büyük yardımcısı oluyor ve bu belgeleri kabul ediyoruz.

Eğitim için başvuran öğrencinin eğitimi onaylanmadan önce ve eğitimi onaylandıktan sonraki işlerinde ve işlemlerinde onun her an yanında oluyoruz. Bu işlerin tüm takibini bizzat yapıyoruz.

Farklı bir dilde yazıldığı için Makedonca diline çevrilmesi gereken belgelerin, çevirisini gerçekleştiriyoruz.

Öğrencinin Makedonya tarafından istenen noter onay işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Dış İşleri Bakanlığı tarafından öğrenciye eğitimi için alınması gereken onayı alıyoruz.

Öğrenci için gerekli onaylardan biri olan Makedonya Milli Eğitim Bakanlığı'nın onayını öğrenci için alıyoruz.

Öğrencinin kabul görmesi gereken üniversite tarafından öğrenciden istenen bu belgeleri üniversiteye ulaştırıyoruz.

Belgelerin üniversiteye tesliminden sonra en önemli dönem olan üniversitenin öğrenciyi kabulü aşamasında bu kabulün gerçekleşmesi için gerekli görevi yerine getiriyoruz.

Öğrencinin kabul edilmesi için çalışılan üniversite kabul onayını verdikten sonra öğrenciye üniversite tarafından gönderilen belgeleri kabul ediyor ve bu belgeleri daha sonra öğrenciye ulaştırıyoruz.

Tüm şartlar yerine geldikten sonra sıra öğrencinin vize işlemlerine geliyor, sorunsuz bir ulaşım ve ikamet için gerekli olan vize alımı için öğrenci ile beraber vize işlemlerini yerine getiriyoruz.

Vize sonrasında ise sıra ulaşım planına geliyor, uçak vs. ulaşım işlemlerini yerine getirerek öğrencinin Makedonya'ya ulaşımı için bir yol planı hazırlıyoruz. Sorunsuz bir ulaşım sağladıktan sonra, öğrenciyi Makedonya'da karşılıyoruz.

Makedonya'ya varan öğrencinin bu ülkede ki barınma seçeneği olarak yurt tercih edilmiş ise öğrencinin yurda yerleşmesini sağlıyoruz. Eğer tercih edilen seçenek özel yurt ise öğrencinin özel yurda yerleşimini sağlıyoruz.

Yurtta kalmak istemeyen ve kendisi için bir kiralık ev talebinde bulunan öğrencinin tercihleri doğrultusunda bir kiralık ev bulunuyor ve bu eve yerleşmesi sağlanıyor.

Öğrencinin eğitim işlemleri ise onu bir hazırlık sınıfına kayıt ettirmekle başlıyor.

Öğrencinin girmesi gereken dil sınavı için gerekli işlemler ve müracaatlar yapılarak öğrencinin dil sınavına girmesi sağlanıyor.

Eğer öğrencinin uluslar arası geçerliliğe sahip olan alınmış bir dil belgesi var ise öğrencinin bu belgesi ile beraber dil sınavından muafiyetini sağlıyoruz.

Resmi makamlar tarafından öğrencide istenen oturma izni, öğrenci kimlik kartı, polis kaydı gibi bir çok belgenin temin edilmesini sağlayarak bu belgeleri üniversiteye ulaştırıyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrenciye verilmesi gereken öğrenci kimlik kartını Milli Eğitim Bakanlığından alıyoruz.

Öğrenci Makedonya'da ve yabancısı olduğu bu ülke de ona yalnız olmadığını hissettiriyoruz, çünkü onun bu ülkede ki yaşantısının her alanında en büyük destekçisiyiz.

Öğrencinin Makedonya'da ki yaşamı bizim için sadece eğitim hayatı ile sınırlı değil, onu günlük hayata hazırlamakta bizim ona verdiğimiz diğer bir hizmettir.

Çocuğunun yurt dışında ki eğitim hayatı hakkında bilgi almak isteyen velilere de gerek posta gerek telefon gerek internet yolu ile bu hizmeti sunuyoruz.

Öğrenci eğer bu ülkede farklı dillerde öğrenmek istiyorsa ona bu hizmeti de sunuyoruz, öğrencinin Makedonya'da bu hizmeti alacağı eğitim kurumlarına kaydını gerçekleştiriyoruz.

Eğitim aldığı alanda ki okul başarısını artırmak isteyen öğrenci bu noktada ek bir kurs veya özel ders talebinde bulunabilir bu talebi yerine getiriyoruz.

Bizde hedef doğru bilgilendirilmiş öğrencileri Makedonya'da eğitime yollamaktır. Çok sayıda öğrenci yollama prensibinde olmayan danışmanlık hizmetimiz bu doğru politikası ışığında öğrencinin eğitim öncesi ve sonrasında her alanda yanında olmak görevleri ile çalışmalarını sürdürmektedir.

 

 


Makedonya Üniversiteleri Başvuru Merkezi

Saraybosna Üniversitesi - Eurostar Hakkımızda

EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Danışmanlığı yurtdışında ve yurdumuzda başlattığı eğitim danışmanlık ve hizmetini Türkiye'de ve yurt dışında başarı ve titizlikle sürdürmektedir. EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi yurtdışında bulundukları ülkelerde uluslar arası öğrencilere hizmet vermek amacı ile öğrencinin bireysel ve toplumsal yaşamın ve kademesini belirleyen kaliteye ve sürekliliğini tamamlanmayan, zamanın geri alınamayacağı gibi yarıda bırakılan hiçbir eğitimin yararlı olmayacağı, yarım bırakılan hiçbir hizmetin de faydası olmayacaktır bilinciyle, öğrencilere yurtdışı eğitim konusunda, dil okulundan üniversite eğitimine kadar devamlı bir hizmet anlayışıyla hareket etmektedir. Yurtdışına eğitime giden öğrenciler birçok ülkedeki irtibat bürolarımızın sürekli ve sıcak ilgisiyle eğitim sürelerince gözetilmektedirler. Türkiye'den taleplerin hızla artması sonucu üniversite, yüksek okul, kolej ve dil kursları alanında eğitim görmek isteyen öğrencilere danışmanlık, organizasyon ve rehberlik hizmetleri veren uluslararası akademik bir kadrodan oluşan ekibimiz, üniversite / üniversite sonrası eğitim konusunda danışmanlık ve aracılık hizmetleri vermekte, çeşitli ülkelerle organizasyon alanında faaliyetlerini sürdürmektedir. Devamı...


gs